Medicabil’den doğaya katkı

Özel Medicabil Sağlık Grubu çalışanları 10 yıl önce diktikleri fidanların ormana dönüşmesinin mutluluğunu yaşadı.

DİĞER 08.06.2024, 09:09
Medicabil’den doğaya katkı

Mudanya’nın Göynüklü mahallesinde 10 yıl önce meydana gelen yangının ardından oluşturulan ağaçlandırma alanını ziyaret eden Özel Medicabil Sağlık Grubu çalışanları, doğanın ve çevrenin korunmasına yönelik hassasiyetlere dikkat çektiler.

Özel Medicabil Nilüfer Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, “Medicabil Sağlık Grubu olarak değerlerimizden biri de ‘çevre ve sürdürülebilirlik’ dir. Çevreyi koruruz, Hastanemiz yaşanabilir bir dünyanın oluşumuna katkı sağlamak için çalışanlarımızı bilinçlendirmeyi ve faaliyetlerimizden kaynaklanan olumsuz çevresel etkileri azaltmayı bir görev olarak görüyor’ dedi.

10 yıl önce diktikleri fidanların küçük bir ormana dönüşmesi sonucu elde edilen karbon tutumunu hesaplattıklarını söyleyen Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, “Özel Medicabil Sağlık Grubu çalışanlarının diktiği 400 çam fidesinin yaklaşık karbon tutum hesabını Yüksek Çevre Mühendisi Serap Günay Kantar yaptı. 40 kişinin 1 saatte havaya verdiği karbondioksiti yetişkin bir çam ağacı 1 saatte oksijene dönüştürür bilgisinden hareketle Medicabil Sağlık Grubu çalışanları tarafından dikilen çam fideleri ağaca dönüşmesiyle ile 10 yılda 19 bin 840 ton oksijen üretti ve 26 bin 800 ton karbonu atmosferden çekmiştir” şeklinde konuştu.

Özel Medicabil Sağlık Grubu olarak insan sağlığına verdikleri önem kadar, doğanın ve çevrenin korunması ve sürdürülebilirliğine yönelik çalışmalarına da aralıksız devam edeceklerini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Aysun Yılmazlar ağaçlandırma çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Yorumlar (0)
24°
açık