Özbekistan, sağlık hizmetlerinde Türkiye’yi örnek alıyor

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Özbekistan Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki Sosyal Koruma Milli Ajansı Başkanı ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in Başdanışmanı Mansurbek Olloyorov ile beraberindeki heyet, sağlık hizmetleri alanında Ankara ve İstanbul’un ardından Bursa’da da bazı incelemeler yaptılar.

DİĞER 31.07.2023, 08:08 31.07.2023, 08:21
Özbekistan, sağlık hizmetlerinde Türkiye’yi örnek alıyor

Bursa’daki görüşmeleri sırasında ilk olarak Vali Yakup Canbolat ile görüşen Mansurbek Olloyorov, Özbekistan’daki sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında Türkiye’deki uygulamaları örnek almak istediklerini söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Türkiye-Özbekistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osman Mesten ve Özbekistan’ın İstanbul Başkonsolosu Amirsaid Agzamhodjaev ile Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan’ın da iştirak ettiği ziyarette konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat da, Özbekistan Heyetini ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi.

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki Sosyal Koruma Milli Ajansı Başkanı ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in Başdanışmanı Mansurbek Olloyorov ile yardımcıları, daire başkanları ve bölüm müdürlerinde oluşan heyet daha sonra Romatem Bursa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Rommer International Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi’nde incelemelerde bulundular.

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosluğunu da ziyaret eden Mansurbek Olloyorov, Bursa ve çevre illerdeki çalışmaları hakkında Fahri Konsolos Ali Baklan’dan bilgi aldı ve konsolosluk şeref defterini imzaladı.

Yorumlar (0)
25°
açık