Medicabil’in sağlık ekibi deprem bölgesindeki görevini tamamladı

Özel Medicabil Sağlık Grubu, deprem bölgesinden dönen doktorları ve beraberlerindeki ekibi karşılayarak hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

GÜNDEM 20.02.2023, 17:53
Medicabil’in sağlık ekibi deprem bölgesindeki görevini tamamladı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevresindeki 10 ilde can ve mal kaybına yol açan deprem felaket nedeniyle Özel Medicabil Sağlık Grubu’ndan deprem bölgesine gönüllü olarak giden hekimler ile hemşirelerden oluşan 13 kişilik sağlık ekibi görevlerini tamamlayarak Bursa’ya döndü.

Özel Medicabil Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlar tarafından kapıda karşılanan ekibe hizmetleri için teşekkür edilerek sertifika verildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özel Medicabil Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, “Yaşanan ve hepimiz derinden üzen deprem felaketindeki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak üzere hekimlerimiz ile hemşirelerimizden oluşan 13 çalışma arkadaşımız deprem bölgesine yardıma gittiler. Gönüllü olarak yardıma koşan çalışma arkadaşlarımız, işini gücünü, sevdiklerini bırakarak gittiler. Oradaki zor şartlarda yemediler, yıkanmadılar yaraları sarmaya çalıştılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza ve vatandaşlara başsağlığı diliyoruz” dedi.

Deprem bölgesine giden ekip arasında yer alan Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Abdurrahman Gölbaşı da, “Deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardım etmek ve yaraları bir nebze de olsa sarmak için gönüllü oldum. Yıkık binalarda çalıştık. Tüm zorluklara rağmen orada bulunmak önemliydi. İnsan bir şeyler yapmak istiyor elimizden gelen buydu bunu yapabildik” diye konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLAR CANLA BAŞLA ÇALIŞTI”

Depremden etkilenen bölgede bulunmak ve insanlara yardım etmenin bir doktor için gurur olduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Yusuf Aruser de duygu, düşünce ve gözlemlerini şöyle aktardı; “Orada devletimizin iki önemli kurumu olan AFAD ve UMKE vardı. Biz bölgeye ulaştığımızda iyi organize olmuşlardı. Hassa görev yaptık tabi bazı eksiklikler söz konusuydu ama yine de her sağlık personeli saat ve ortam fark etmeksizin canla başla çalışıyordu. İki tane de artçı deprem yaşadık ama üstesinden gelmeyi bildik.”

Yorumlar (0)
24°
açık