‘Meme Kanserine Veda Notu’ panosu

Özel Hayat Hastanesi çalışanları, organize ettikleri etkinlikle meme kanserine dikkat çekti. Pembe taç takan ve pembe balonlar uçuran çalışanlar, hastalara da lokum ikram etti.

GÜNDEM 25.10.2021, 00:52
‘Meme Kanserine Veda Notu’ panosu

‘1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ etkinlikleri kapsamında çeşitli organizasyonlara imza atan Özel Hayat Hastanesi Yönetimi ve çalışanları tarafından oluşturulan ve sağlık çalışanlarının kanserin önemine dikkat çektiği farklı notlarının yer aldığı ‘Meme kanserine veda notu’ panosu dikkat çekti.

Etkinlikte açıklamada bulunan Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Özkul, “Bütün kadınlarımıza meme kanserinin önemini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Bunun mutlaka Özel Hayat Hastanesi Yönetimi ve çalışanları meme kanserine dikkat çekmek için ‘veda notu’ panosu oluşturarak, pembe balonlar uçurdu.

tedbirini almamız gerekiyor. Kanserden korkmamak geç kalmaktan korkmak gerekiyor. Meme kanserinin hangi döneminde olursa olsun erken teşhisle tedavi edilebiliyor. Onun için mutlaka doktora başvurmak ve tedaviye başlamak gerekiyor. En önemlisi de kadınlar mutlaka kontrollerini düzenli yaptırmalı ve ihmal etmemelidir ” dedi.

Çalışanların tarafından panoya; ‘sen güçlüsün gülümse’, bedenini sev’, ‘korku yok tedbir var’ , ‘hayat yaşamaya değer’, ‘kontrolü elden bırakma’, ‘kontrollü ol hayat senin elinde’ notları yazıldı.

Yorumlar (0)
24°
açık