Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen’den 14 Mart mesajı

Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, Medicabil Ailesi’nin doktorları ve diğer çalışanları da aynı ‘14 Mart Tıp Bayramı ruhuyla’ elinden gelen bütün özveriyi, gayreti ve samimiyeti ile hastalarımıza şifa dağıtmak için hiç esirgemeden en sonuna kadar kullanıyorlar” dedi.

GÜNDEM 17.03.2021, 13:59
Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen’den 14 Mart mesajı

Ülkemizde ilk Covid-19 vakasının görülmesinden bu yana bir yılın geride kaldığını ve bu süreçte bütün hekimlerin ve sağlık çalışanlarının ellerinden geleni sonuna kadar yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Bilgen, “Dünyayı saran pandemi, pek çok kesimi olduğu gibi bizi de gerçekten test etti. Sağlık çalışanlarının son ana kadar dayanıklılıklarını göstermek üzere test etti ve hepimiz bu sıkıntıdan başarıyla, alnımızın akıyla çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

Açıklamasında, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere devletin ilgili bütün birimlerinin bu dönemdeki çalışmalarına da değinen Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Devletimizin yaptıklarına da değinmek gerekirse, gerçekten bu süreç çok güzel bir şekilde yönetildi” dedi.

Özel Medicabil Hastanesi olarak sürdürdükleri çalışmalara da değinen Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen şunları söyledi:

“Biz de Medicabil Ailesi olarak bundan sonra da bize ihtiyacı olan hastalarımıza elimizden ne geliyorsa etik kurallar çerçevesinde en üst düzeyde hizmet etmeye hazırız. Teknolojiden yararlanarak hastalarımıza doğru tanı, doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması için sonsuz gayreti göstereceğiz ve ülkemizde sağlıklı insanların yaşaması için çalışmayı sürdüreceğiz.”

Açıklamasında koronavirüs nedeniyle bu dönemde yaşamını yitiren doktorlar ile sağlık çalışanlarını da unutmayan Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Birçok insanımızı kaybettik ve pek çok meslektaşımız ile sağlık çalışanımız da aramızdan ayrıldı. Onların da hepsinin ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

Yorumlar (0)
24°
açık