Doruk Sağlık Grubu’ndan Kan Bağışına Büyük Destek…

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi’nde kan bağışı kampanyası gerçekleştirildi. Kızılay Bursa Şubesi ile ortak düzenlenen kampanyaya hem Doruk Sağlık Grubu çalışanları hem de hasta yakınları yoğun ilgi gösterdi.

HASTANELER 21.02.2020, 00:43 29.02.2020, 20:34
Doruk Sağlık Grubu’ndan Kan Bağışına Büyük Destek…

Gün boyu süren ve 80 ünite kan ile 141 ünite kök hücre bağışının toplandığı kan bağışı kampanyası, yüzleri güldürdü.

Kan bağışı kampanyası hakkında konuşan Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Laboratuvar Sorumlusu Seçil Turgut, “Daha önce duyarlı bir vatandaşımızın kök hücre numunesi bir hastayla eşleşmişti. Bu duygusal sahneyi birebir yaşadık ve şahit olduk. Böyle anlamlı bir projenin içerisinde bizler de bulunmak istedik ve Kızılay Bursa Şubesi ile iletişime geçerek, böyle bir sosyal sorumluluk projesi başlattık. Yıldırım Hastanemizin yanı sıra Çekirge ve Setbaşı’nda görev yapan çalışanlarımız ile hasta yakınları ve bölge esnafı da bu kampanyaya yoğun bir ilgi gösterdi. Tüm kan bağışı ve kök hücre bağışında bulunanlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Doruk Sağlık Grubu personeline, kan bağış kampanyasına gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Bursa Kan Bağış Merkezi ekip doktoru Veysel Gökçe de, katılımdan çok memnun olduklarını ve gelecek dönemde Doruk Sağlık Grubu’yla işbirliği içinde bulunmaktan mutlu olacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
24°
açık