Medicabil’de 10. yıl gururu

JCI başta olmak üzere aldığı kalite belgelerinin yanı sıra Bebek Dostu Hastane olması ve Yalın Hastane, Sağlık Okulu projeleriyle de sağlık hizmetleri alanında önemli çalışmalara imza atan Özel Medicabil Hastanesi, kuruluşunun 10’uncu yılına ulaştı.

HASTANELER 14.03.2020, 21:42 07.08.2020, 14:32
Medicabil’de 10. yıl gururu

Nilüfer ve Yıldırım’daki 2 hastanesi ve Evde Bakım Merkezi ile 89’u hekim olmak üzere toplam 500’den fazla çalışanıyla faaliyetlerine devam eden Özel Medicabil Hastanesi’nde; 10 yılda 6 bin 792 tanesi A grubu olmak üzere 76 bin ameliyat gerçekleştirdi.

A Grubu Hastane statüsünde olup ağırlıklı olarak Ortopedi ve Travmatoloji alanında uzmanlaşan, 103 yatak kapasiteli Özel Medicabil Nilüfer Hastanesi, ek binanın da tamamlanmasıyla var olan branşlarına, Klinik Psikoloji ve Ağız ve Diş Sağlığı branşlarını da ekleyerek toplam 24 branş ve 7 ameliyathanesiyle sağlık hizmeti sunar duruma geldi.

Bunun yanı sıra Yıldırım’daki Tıp Merkezi’nin hastaneye dönüşümünü de tamamlayarak 41 yatak kapasitesiyle, Yıldırım’da da hizmete başladı.

BURSA’NIN JCI BELGESİNE SAHİP İLK HASTANESİ

Sağlıkta kaliteyi simgeleyen ve dünya genelinde bir model olan Joint Commission International (JCI) tarafından 2013 yılında akredite edilerek Bursa’nın JCI Belgesine sahip ilk hastanesi olan Özel Medicabil Hastanesi, 2016 yılında da JCI tarafından 2’nci kez akredite edildi.

HEDEF 150 YIL

Hastane olarak 10 yıl boyunca kazandıkları deneyimi daha verimli ve insan sağlığına daha iyi bir şekilde hizmet eden bir kurum olarak değerlendirmek istediklerini söyleyen Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “150 yıl hedefiyle çıktığımız bu yolda, 10’uncu yılımıza ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz hastalarımıza ve hasta yakınlarına en iyi hizmeti verme çabası içerisindeyiz. Bu hizmeti her gün ilerleterek sürdürmeyi istiyoruz” dedi.

Özel Medicabil Hastanesi’nin ‘Yalın Hastane’ anlayışıyla hizmet veren ve bu anlamda Deneme bonusu Türkiye’de örnek bir hastane konumunda olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Bilgen, “Yalın Hastane; sürdürülebilir olarak israfı önleyen, en iyi ve kaliteli hizmeti sunan, herkesin bu hizmete ulaşmasının en kolay yollarını açan ve hekimden, hemşireye tüm sağlık çalışanlarının bu hizmeti en iyi şekilde hasta ve hasta yakınlarına sunmasıdır” diye konuştu.

Yorumlar (0)
24°
açık