Medicabil’de Korona’yı yendiler, taburcu oldular

Özel Medicabil Hastanesi’nde Covid-19 hastalığı nedeniyle tedavi gören üç hasta iyileşerek taburcu oldu.

HASTANELER 08.04.2020, 02:10 19.04.2020, 00:40
Medicabil’de Korona’yı yendiler, taburcu oldular

Bir hafta önce Covid-19 belirtileri şikâyetiyle Özel Medicabil Hastanesi’ne başvuran ve ilk testleri pozitif çıkan Erkan Yeni (51), Saadet Akdeniz (58) ve Mümine Şeremet (78) yapılan tedavileri ve ikinci testlerinin negatif çıkması sonucu evlerinde istirahat etmek üzere taburcu oldular.

Hastalardan Erkan Yeni yaptığı açıklamada, sağlığına kavuşmuş olmaktan dolayı mutluluğunu ifade ederken, “Gelişmeleri medyadan takip ettiğim için dikkat etmeye çalışıyordum ama dışarıya çıktığım bir gün hastalık bana da bulaşmış. Önce soğuk algınlığı zannettim. İki üç gün sonra durumum ciddileşti ve Özel Medicabil Hastanesine geldim. Teşhis kondu ve doktorlarımız çok iyi ilgilendiler ve bir hafta gibi kısa bir sürede iyileştim. Bana çok moral verdiler. Şu anda hiç bir şikâyetim yok. Herkese tavsiyem öncelikle dışarıya çıkmasınlar. Eğer şikâyetleri olursa hemen doktora başvursunlar” dedi.

Erkan Yeni’nin durumu ile ilgili bilgi veren Özel Medicabil Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Davut Demirkıran da, “Hastamız bize bulantı, baş ağrısı ve karın ağrısı şikâyetleri ile geldi. Olası vaka olarak hastamızı müşahedeye aldık, Covid-19 testini yaptık. Test sonucu pozitif ve akciğer tomografisi de Covid-19 hastaları ile uyumlu geldi. Hastamıza Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun tavsiye ettiği algoritmaya göre tedavisini uyguladık. Tedavi sonrasında ikinci test negatif çıktı. Hastamızın genel durumu gayet iyi ve taburcu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Özel Medicabil Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisini tamamlayıp taburcu olan 58 yaşındaki kadın hasta Saadet Akdeniz ile 78 yaşındaki Mümine Şeremet de, doktorlar sayesinde sağlıklarına kavuştuklarını söylediler.

Ekip arkadaşları Uzman Dr. Ali Oluk ve Uzman Dr. Ferda Çetinbaş ile birlikte Saadet Akdeniz’in ve Mümine Şeremet’in tedavi sürecini tamamladıklarını söyleyen Uzman Dr. Eralp Çevikkalp, “Hastalarımız ateş ve ciddi solunum sıkıntısı nedeniyle hastanemize başvurmuştu. Geldiklerinde kan değerleri çok kötüydü. Yoğun bakım sırasında ventilatör desteği alındı. Yaptığımız müdahaleler ve tedavi süreci sonrasında bugün itibariyle sağlıklarına kavuştular. Hastalarımız evlerinde 14 günlük karantina süresinin ardından normal ve sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edecekler” dedi.

“MÜCADELEDE EN ÖN SAFTA YER ALIYORUZ”

Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hastalarımızın iyileştiği haberine ihtiyacımızın olduğu bu günlerde tedavi ettiğimiz üç hastamızın birden taburcu edilmiş ve sağlıklı bir şekilde evlerine gönderilmiş olmasından mutluluk duyuyoruz. Bütün sağlık kurumlarımızda olduğu gibi pandemi ile mücadelede yoğun bir çaba gösteriyoruz. Mücadelede en ön safta yer alıyoruz. Hastalarımıza tüm tedavi sürecinde uyum gösterdikleri ve sabırla bekledikleri için teşekkür ederken, doktor arkadaşlarıma ve tüm sağlık personelimize de şükranlarımı sunuyorum. Hastalarımızın sağlıklarına kavuşması en büyük mutluluğumuzdur.”

Yorumlar (0)
24°
açık