Medicabil’den obezite cerrahisi sonrası söyleşisi

Medicabil Sağlık Grubu tarafından düzenlenen “Obezite Cerrahisi Sonrası Sağlıklı Yaşam Söyleşisi” programı Hüdavendigar Kent Park’ında gerçekleştirildi.

SAĞLIK REHBERİ 30.04.2024, 13:15
Medicabil’den obezite cerrahisi sonrası söyleşisi

Dünya genelinde küresel tehlike olarak görülen obezite sorununa dikkat çekmek isteyen Medicabil Sağlık Grubu, obezite operasyonu geçiren hastalarıyla birlikte renkli bir etkinliğe imza attı. Medicabil Nilüfer Hastanesi’nden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Vedat Ofluoğlu, Klinik Psikolog Görkem Polat ve Uzman Diyetisyen Merve Bahtiyar, obezite cerrahisi sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hasan Vedat Ofluoğlu, Türkiye nüfusunun yüzde 17’sinin obezite sorunu yaşadığını söyleyerek hastalığın; kalp, şeker, tansiyon ve kanser olmak üzere ölümcül sonuçlar doğurduğu belirtti. Cerrahi operasyonun büyük oranda başarılı geçtiğini ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Ofluoğlu, hastaların kısa sürede iyileşme gösterdiğini söyledi.

Klinik Psikolog Görkem Polat ve Uzman Diyetisyen Merve Bahtiyar ise operasyon sonrası hem psikolojik olarak hem de beslenme olarak uyulması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Etkinlikte ayrıca oyunlarla destekli fiziksel aktiviteler gerçekleştirilirken katılımcılar eğlenceli anlar yaşadı.

Yorumlar (0)
25°
açık