BUSADER’den Doruk Sağlık Grubuna teşekkür ziyareti

Sağlık ve eğitim hizmetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi, bina, malzeme temini ile katılan tüm unsurların daha iyi hizmet almalarını, yaşam kalitelerini artırmayı sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulan Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği (BUSADER) yönetimi, pandemi dönemindeki çalışmaları nedeniyle Doruk Sağlık Grubuna teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

HASTANELER 13.03.2021, 13:53
BUSADER’den Doruk Sağlık Grubuna teşekkür ziyareti

Derneğin Sağlık Komisyonu Başkanı Ortodontist Asiye Pampu ve yöneticileri Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Başhekimi Dr. Cemal Turhan’a, pandemi dönemi boyunca büyük fedakarlıklar yaparak hastaların sağlığını kendi sağlığından önde tutan sağlık çalışanlarına olan minnettarlıklarını göstermek üzere kağıttan katlanmış Turna Kuşu hediye ettiler.

Ziyarette konuşan Dr. Asiye Pampu , “Japon kültüründe Turna kuşu , barış ve umudu temsil ediyor ve 1000 Turna kuşu katlandığında dileklerin gerçek olacağına inanılıyormuş. Bu inanıştan yola çıkarak dernek üyeleri sağlık çalışanlarına teslim edilmek üzere 1000 Turna kuşu katlamış ve pandeminin bir an önce bitmesini, covid nedeni ile daha fazla insanımızı kaybetmemeyi diledik” dedi.

BUSADER yönetiminin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getiren Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Başhekimi Dr. Cemal Turhan da, “Bir hekimin yaptığı işi severek yapmaya devam etmesine neden olacak tek şeyin verdiği emeğin boşa gitmediğini ve değer gördüğünü hissetmektir. BUSADER tarafından pandemi hastalarına hizmet eden sağlık çalışanlarımıza verilen bu Turna Kuşları kalbimizi ısıtan çok anlamlı bir hediye. Hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına kıymetli hissettirdikleri için BUSADER yetkililerine yürekten teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

BUSADER yetkilileri, Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Başhekimi Dr. Cemal Turhan’ın şahsında bütün doktorlar ile sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını da kutladı.

Yorumlar (0)
32°
açık