Mudanya Üniversitesi ile Medical Park Bursa arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Mudanya Üniversitesi ile VM Medical Park Bursa Hastanesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. İki kurum arasında akademik iş birliği yapılmasının amaçlandığı protokol kapsamında, üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu’nun ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler, uygulamalı eğitimlerini ve stajlarını VM Medical Park Bursa Hastanesi’nde yapacak.

HASTANELER 29.07.2022, 16:15
Mudanya Üniversitesi ile Medical Park Bursa arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Bu yıl ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayacak olan Bursa’nın tek vakıf üniversitesi Mudanya Üniversitesi ile VM Medical Park Bursa Hastanesi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli sağlık çalışanlarını yetiştirmek hedefiyle güçlerini birleştirdi.

UYGULAMALI EĞİTİM VE STAJ İMKÂNI

İki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Mudanya Üniversitesi’nin Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Meslek Yüksekokulu’nun Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Fiyzoterapi ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarında okuyan öğrenciler uygulamalı eğitimlerini ve stajlarını VM Medical Park Bursa Hastanesi’nde yapacak. Ayrıca bu bölüm ve programlardaki eğitimler hastanenin akademik hekim kadrosunun desteği ile yürütülecek.

“TIP FAKÜLTESİNİN ALTYAPISINI OLUŞTURACAK”

Mudanya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Tosun, Bursa’nın eğitim ve sağlıkta iki önemli ve güçlü markasının bir araya gelmesinin çok önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Biz Mudanya Üniversitesi olarak Türkiye’nin en son kurulan üniversitesiyiz. Yani ülkenin en genç yükseköğretim kurumuyuz. Gençlik, dinamizm demek. Biz de bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Kadromuzu da ona göre kurduk. Genç ekibimiz ve onlara yol gösterecek deneyimli hocalarımızla birlikte önemli işler başaracağımıza inanıyorum. Bu yıl Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Meslek Yüksekokulu Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Fiyzoterapi ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarında eğitime başlıyoruz. Bizim öncelikli hedefimiz nitelikli eğitim vererek nitelikli öğrenci yetiştirmek. Bu açacağımız bölümlerde de uygulamalı eğitim çok önemli. VM Medical Park ile yaptığımız iş birliği ile öğrencilerimiz uygulamalı eğitim ve staj imkânına sahip olacaklar. Okul bittiğinde de istihdam açısından önemli bir avantajları olacak. Bu iş birliğinin öncelikli hedeflerimiz arasında yer alan Tıp Fakültesi’nin de altyapısını oluşturacağına inanıyorum. İş birliğinin hayırlı olmasını diliyorum.”

“SAĞLIK HİZMETİNİN YANI SIRA BİLİM ÜRETİYORUZ”

VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdürü Metin Arslan da “MLP Care Grubu’nun çeyrek asırlık bilgi ve birikiminin devamı olarak kurulan İstinye Üniversitesi’nde çok önemli çalışmalar yürütülüyor. Şu anda Türkiye’de 5 tıp fakültesinde Medical Park hekimleri tarafından tıp fakültesi öğrencilerine eğitim veriliyor. Geldiğimiz son aşamada Bursa’mızın çiçeği burnunda üniversitesi Mudanya Üniversitesi ile yaptığımız iş birliği de bizleri çok heyecanlandırdı. Sağlık bölümlerindeki eğitim faaliyetlerini, hastanemizin akademik kadrolarının desteği ile gururla yürüteceğiz. Mudanya Üniversitesi öğrencileri, bu iş birliği sayesinde ülkemizin en yaygın özel sağlık kuruluşu olan MLP Care Grubu’nun sağladığı geniş eğitim, staj ve istihdam imkânlarından faydalanarak sağlık sektörünün beklentilerine uygun, mesleklerinde iyi yetişmiş birer sağlık neferi olarak sağlık ordumuza katılacak. VM Medical Park Bursa Hastanesi olarak 15 yılı geride bırakırken sağlık hizmeti üretiminde çok iyi bir yerde olmamızın yanı sıra bilim üreten bir kurum olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm öğrenci ve akademisyenlerimize yürekten başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
24°
açık